Genel

Akıllı Bileklik Ne İşe Yarar?

Akıllı bileklikler son dönemde çok fonksiyonlu olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Üstelik kullanımı da bir o kadar kolay. Akıllı bileklik ne işe yarar? Sorusunun cevabı,  en basit haliyle bir nevi sizin kişisel yardımcınızdır diyebiliriz. Standart usb girişli şarj edilebilir olan cihazlar hem ios hem de android uyumlu telefonlarla birlikte kolaylıkla kullanılabiliyor. Her marka akıllı bilekliğin kendi özel uygulaması bulunmaktadır. Telefona yükleyeceğiniz bu uygulama ile ister bilek üzerinden, isterseniz de telefon üzerinden bilgileri görebilirsiniz. Akıllı bileklik ne işe yarar? Akıllı bilekliklerde bulunan özellikler nelerdir?  Şöyle sıralayabiliriz.

Akıllı bileklik ne işe yarar?

Akıllı Bileklik Nedir?  Özellikleri Nelerdir?

  • Adımsayar; günlük ne kadar mesafe yürüdüğünüzü, kaç adım attığınızı, ne kadar kalori yaktığınızı gösterir.
  • Nabız; Kalp atış hızını bu sekmeden takip edebilirsiniz. Spor yaparken ya da günlük hayattaki nabzınızı öğrenmiş olursunuz. İsterseniz kendiniz alt ve üst limit belirleyebilirsiniz. Bu sayede nabzınız belirlediğiniz değere geldiğinde cihaz size uyarı verecektir.
  • Uyku; Gece boyunca bilekliğiniz takılı olduğu sürece uyku verilerini görebilirsiniz. Yeterli miktarda uyuyup uyumadığınızı takip edebilirsiniz. Alarm sayesinde sabah uyanmanıza yardımcı da olacaktır.
  • Bluetooth; Telefon ve cihazın birbirine bağlanmasını sağlar. Hem cihaz üzerinden hem de telefon üzerinden ayarlama ve gösterim yapabilirsiniz. Telefonunuza gelen arama ve mesajları bileklik üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca akıllı bileklik üzerinde bulunan ‘’telefonumu bul’’ sekme sayesinde arama yapabilirsiniz. Bu sayede telefon çalmaya başlayacaktır ve unuttuğunuz yerden bulmanıza yardımcı olur.
  • Antrenman modları; sayesinde değişik sporlara ait antrenman bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Kaç kalori yaktığınızı bu sayede öğrenmiş olacaksınız.
  • Saat ve tarih, alarm, kronometre, hava durumu gibi diğer bilgileri de ana ekrandan kolaylıkla takip edebilirsiniz. İstediğiniz özelliği ekrandan kaldırabilirsiniz ya da ekran temasını değiştirebilirsiniz.

Akıllı Bileklik Kullanımı

Cihazınızı ilk defa açmak için şarj cihazınıza takmanız yeterli olacaktır. Bazı modeller değişkenlik gösterebilir. Standart uyumlu şarj girişi sayesinde kolaylıkla şarj edebilirsiniz. Ayrıca bazı modellerin kendi özel şarj aparatları bulunmaktadır. Cihaz açıldıktan sonra telefonunuza cihaz ile uyumlu program yüklemeniz gerekecektir. Ardından telefon ve akıllı bilekliği eşleştirmek için telefonun bluetooth sekmesini açıp tarama yapmanız yeterlidir. Bileklik dokunmatik olarak ayrıca kol üzerinden de yönetilebilmektedir. Şarjı kullanım süresine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte ortalama bir hafta ile on gün arasında değişmektedir. İster spor yaparken ister günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Konu ile ilgili diğer paylaşıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir